Як зрозуміти?

«Клімакс? Немає менструації, ночами не сплю. Я ще не така стара. Може, вагітна, або він дійсно почався?». Безкінечні думки, немає до кого звернутися, і немає з ким поділитися. Обговорювати такі делікатні питання іноді незручно навіть з сімейними лікарями та медробітниками, не говорячи вже про друзів або родичів.
Отже, як зрозуміти та не помилитися? Словами доктора Хізера Каррі, провідного британського спеціаліста з питань клімаксу: «Що поганого в тому, щоб відкрито поговорити про фізіологічний процес, який за своєю суттю  означає лише гормональну недостатність?» Ніхто не буде над вами сміятися. Не варто мовчати, за це ви не отримаєте жодного призу. Найкраще та найбезпечніше місце для обговорення питань менопаузи – це кабінет вашого лікаря, де вам нададуть гарну пораду, та не засудять. Тут, нам би хотілося поділитися з вами інформацією щодо стадій клімаксу.
 

Факти:

  • це природні зміни
  • ви не самотні
  • поговоріть з лікарем

Пре-менопауза ( Пре-клімакс)

Природні зміни починаються з нерегулярних місячних. Пре-менопауза – це початковий етап клімаксу, що характеризується значними змінами у тривалості циклу та об’єму менструацій. Поступове зменшення вироблення яєчниками естрогенів у даний період – це природний процес переходу від дітородного віку до якісно нового етапу життя.
 
Десь близько сорока років, у вашому організмі починають відбуватися нормальні природні зміни, які сигналізують про настання преклімакса. Менструальний цикл стає нестійким та нерегулярним, менструації можуть бути рясними в один місяць, та вкрай скудними у інший. Гормональні зміни можуть викликати ряд симптомів, які, скоріш за все, будуть проявлятися протягом кількох років.  Якщо підсумувати, то пременопауза – це період, коли ваш організм готується до клімаксу. Під час менопаузи, рівень естрогену та прогестерону значно знижується. Саме під час пременопаузи ваш організм готується до цих нових, більш низьких показників.
 
Кожна жінка унікальна та переживає клімакс по-своєму. Якщо вас турбує те, що з вами відбувається, краще за все – поговорити з лікарем, який вам все детально пояснить та допоможе полегшити симптоми, якщо такі присутні.
 

Що таке менопауза (або клімакс)?

Менопауза буквально означає останній менструальний цикл у житті жінки. Тим не менш, вважається, що клімакс дійсно прийшов за умови відсутності менструації протягом 12 місяців поспіль.
 
Для більшості жінок клімакс наступає у віці 45 – 55 років, средній вік жінок у Великобританії, що переживають менопаузу –  51 рік.
 
Рівень естрогену грає важливу роль у житті жінки. Він збільшується у період статевого дозрівання з початком дітородного періоду, пусля чого регулярно зростає і знижується протягом менструального циклу, досягає піку під час вагітності та стрімко падає під час клімаксу, коли менструації зупняються.
 

Що таке передчасна менопауза (або передчасний клімакс)?

Передчасна менопауза – це настання клімаксу у жінки віком до 45 років. Зустрічається у кожної сотої жінки до 40 років, у кожної тисячної молодшої 30, та у одної з 10,000 до 20 років.
 

Що таке постменопауза?

Термін «постменопауза» буквально означає «після менопаузи (або клімаксу)». Настання постменопаузи можна діагностувати при відсутності менструації протягом 12 месяців поспіль. На даному етапі неприємні симптоми клімаксу зменьшуються або повністю проходять. У цей період саме час потурбуватися про кісткову систему, серце та ровень холестерину в крові.
 
До настання менопаузи природний естроген, що виробляється в організмі, забезпечує захист серця та кісткової системи. Оскільки рівень його знижується, важливо за допомогою харчування отримувати необхідні речовини, які допоможуть зберегти міцні кістки, та контролювати низький рівень холестерину.